AM CNC 2D/3D V-fresestål ø0,5x75mm up-cut, ballnose sk ø6mm
AM46473
AM 0.5mmCARVING 3D TAPERD BALLNOS
Amana V-fresestål for CNC med up-cut og ballnose ende gir minimalt med merker ved bruk. Fjerner masse effektivt og kan brukes i en rekke ulike materialer. Up-cut sørger for at sponen blir kastet oppover og holder skjæreflaten ren. Belagt med ZrN belegg for å vare lenger. Tuppen har en veldig liten diameter men gir et flott resultat. Fresen har 3 skjær. Vinkel på spissen er 6,2gr. Perfekt fresestål for 3D fresing, godt egnet til dypere mønster. Mye brukt av modellbyggere. Skaftet er ø6mm. Tåler opptil 60 000 o/min. Vær nøye med innstilling av mating og dybde ved innstilling av maskinen.
Kan brukes i plast, tre, acryl, aluminium, Corian, pleksiglass, tre og en rekke andre materialer. Ved bruk i plast anbefales minste hastighet til 18 000 o/min.
| Brutto vekt | 0.2 kg |
|---|---|
| A (grader) | 6,2 |
| C1 | 26.5 mm |
| Diameter | 0.75 mm |
| Festedimensjon | 6 mm |
| Fresestål | V-fres |
| R1 | 0.25 mm |
| Spiralretning | Up-cut |
| Bredde | 1 |
| Høyde | 1 |
| Lengde | 8 |
| Merke | Amana Tool |
| Netto vekt | 0.2 kg |