Veritas mini brynejigg MK 1
05P8520
Veritas har laget en serie med miniverktøy som ofte brukes som samleobjekter, så er det også mange som bruker verktøyet. For å kunne gjøre full nytte av verktøyet trenger f.eks et høvelblad så slipes. Veritas har nå laget en 1:3 skala versjon av sin slipejigg som består av en slipejigg og en vinkel innstillingsjigg. Slipejiggen er laget i støpt aluminium som glir på en messing rulle og en vinkel innstillingsjigg. Du kan bruke blader opp til 3/4`` (19mm) bredde. Jiggen har innstillinger i 15, 20, 25, 30 og 35 grader.
| Brutto vekt | 0.15 kg |
|---|---|
| Bredde | 7 |
| Høyde | 4 |
| Maks bredde | 19 mm |
| Maks tykkelse | 5 mm |
| Lengde | 10 |
| Merke | Veritas Tools |
| Netto vekt | 0.15 kg |