Charnwood Midi dreiebenk elektronikk W824
731900
Kjekk midi benk med elektronikk og trinnløs hastighet, laget i støpegods. Passelig størrelse for den som ønsker å starte med tredreiing og for den som har begrenset plass. Lett å flytte. Denne modellen har noen funksjoner som ofte ikke finnes på denne størrelse benker:
- nytt design på anlegget
- oppgraderte drivdubb/roterende senter
- laveste hastighet er nå 500 o/min
- verktøy holder stativ
- elektronisk variabel hastighet
- digital vising av hastighet
- kapasitet på hele ø300mm
- index system på hoveddokken
- nytt design på anlegget
- oppgraderte drivdubb/roterende senter
- laveste hastighet er nå 500 o/min
- verktøy holder stativ
- elektronisk variabel hastighet
- digital vising av hastighet
- kapasitet på hele ø300mm
- index system på hoveddokken
Hele vangen er laget i ett stykke solid støpegods som sørger for god stabilitet. Leveres med engelsk produserte drivdubb/roterende senter. Motoren er DC og klarer derfor lave hastigheter. Både anleggsholder og bakdokk har eksentrisk låsing for enkel bruk. Selve anlegget er laget i solid rundt stål som gir både god støtte og er veldig stødig. I bakdokken er det automatisk utkast av roterende senter ved å skru den helt inn.
Totalt sett et godt valg med gode bruksegenskaper.
Begrenset antall tilgjengelig.
| Brutto vekt | 42 kg |
|---|---|
| Anleggsholderdim. | 5/8" |
| Bakdokk morsekon | MK2 |
| Benk/gulvmodell | Benk |
| Dreiediameter | 300 mm |
| Gjengedimensjon | 1"x8 |
| Hastighet (o/min) | 500-3800 |
| Hoveddokk morsekon | MK2 |
| Indexering | 24 |
| Maks dreielengde | 360 mm |
| Motoreffekt (kW) | 0,55 |
| Revers | Nei |
| Spindelhøyde | 150 mm |
| Stativ inkludert | Nei |
| Svingbar hoveddokk | Nei |
| Trinnløs | Ja |
| Bredde | 31 |
| Høyde | 44 |
| Lengde | 98 |
| Merke | Charnwood |
| Netto vekt | 42 kg |