Formskulp tysk 6mm HCT072
765816
UTGÅR
Disse jerna har en litt videre u-fasong enn tradisjonelle formskulper og en litt mer avrundet tupp. Dette gjør disse jerna godt egnet til spindeldreiing. Kommer godt til ned mellom kuler og buer.
| Brutto vekt | 0.22 kg |
|---|---|
| Dreiejern | Formskulp |
| Langslipt | Ja |
| Med skaft | Ja |
| Negativ slipevinkel | Nei |
| Skaftlengde | 255 mm |
| Stål | HSS |
| Merke | Hamlet Craft Tools |
| Netto vekt | 0.22 kg |