Glenn Lucas ø16 bolljern bunn GL6
766310
Ø16mm bollejern (målt utvendig) med parabolic flute (innvendig parabolisk form). Denne formen gjør det enklere å slipe jernet enn jern som har en U eller V fasong. Slipingen av dette jernet har kun ett formål og det er å kunne dreie i bunn av boller. Med litt trening så får du en glatt og fin overflate. 40cm langt skaft.
| Brutto vekt | 0.9 kg |
|---|---|
| Dreiejern | Bollejern,Glenn Lucas |
| Langslipt | Ja |
| Med skaft | Ja |
| Negativ slipevinkel | Nei |
| Skaftlengde | 405 mm |
| Stål | HSS |
| Bredde | 6 |
| Høyde | 6 |
| Lengde | 60 |
| Merke | Hamlet Craft Tools |
| Netto vekt | 0.9 kg |