Glenn Lucas skrapejern 1 3/8 GL2
766302
164
Dette skrapejernet (Round nose negative scraper) er slipt med en 66 graders vinkel, svakt buet i fasongen. Laget i HSS stål og er 10mm tykt, bredde 38mm. Brukes primært til å findreie slake buer innvending på et fat og åpne boller. Ellers likt GL1 men slakkere bue.
| Brutto vekt | 1 kg |
|---|---|
| Dreiejern | Skrapejern,Glenn Lucas |
| Langslipt | Nei |
| Med skaft | Ja |
| Negativ slipevinkel | Ja |
| Skaftlengde | 405 mm |
| Stål | HSS |
| Bredde | 6 |
| Høyde | 6 |
| Lengde | 60 |
| Merke | Hamlet Craft Tools |
| Netto vekt | 1 kg |